Posted by

Szkoła Nauki Pływania Frajda

Umiejętność pływania jest niezwykle ważna, ponieważ w wielu sytuacjach okazać się może sporym ułatwieniem. Przydać się może podczas kajakarstwa, żeglarstwa i innych sportów wodnych. Choć nauczyć się pływać można w każdym wieku, warto zacząć już od wieku niemowlęcego kiedy zachowany jest odruch zatrzymywania oddechu pod wodą i nie ma strachu przed zanurzeniem się. Według wielu osób, pływanie, jako aktywność fizyczna określane jest jako najlepsza i najzdrowsza jej forma dla osób w każdym wieku.

Pływanie – dla kogo?

Wiele osób z problemami zdrowotnymi rezygnuje ze wszystkich uprawianych wcześniej sportów. O ile nie ma żadnych przeciwwskazań ze strony lekarza, pływanie jest sportem, który uprawiać mogą osoby po poważnych kontuzjach, z wadami postawy, z zakazem obciążania stawów i kręgosłupa. Dzieje się tak, ponieważ podczas pływania nie są obciążane żadne stawy, ani kręgosłup, natomiast wzmacniane są mięśnie grzbietu, których zadaniem jest wzmacnianie kręgosłupa. Jest to idealny sport dla osób chcących niwelować wady postawy.

Pływanie jest sportem dobrym dla osób na przykład po zawałach serca i obciążonych dużym ryzykiem zawału, ponieważ pobudzane jest krążenie.

Sporo osób ze względu na różnego typu urazy, kontuzje i zwyrodnienia unika aktywności fizycznej, przez co z czasem pojawiać się może nadwaga i zanikać kondycja fizyczna. Pływanie jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że przy zerowym obciążaniu stawów i kręgosłupa spala się naprawdę sporo tkanki tłuszczowej. Spowodowane jest to oporem jaki woda stawia podczas poruszania się.

Jak i gdzie zacząć naukę pływania?

Naukę można rozpocząć w każdym wieku, jednak im wcześniej – tym lepiej. Szkoła Pływania Frajda przy Centrum Sportowym u Jezuitów prowadzi zajęcia dla osób w każdym wieku. Zaczynają się uczyć już niemowlęta, które mają zachowany odruch wstrzymywania oddechu jeszcze z życia płodowego. Dla starszych dzieci dostępne są zajęcia zarówno grupowe, jak i indywidualne, natomiast dla wielkich fanów wodnych zabaw Frajda przygotowała w ofercie urodziny na basenie. Szkoła prowadzi również zajęcia dla dorosłych. W ofercie jest nauka pływania, gimnastyka rekreacyjna dla mam, kobiet w ciąży, seniorów i każdego innego dorosłego. Szkoła Pływania Frajda posiada profesjonalną kadrę zaangażowaną w naukę dzieci w każdym wieku.

Jako dorośli, naukę pływania powinniśmy zacząć przede wszystkim od pozytywnego nastawienia do całego przedsięwzięcia i wybrania dobrej szkoły, której zajęcia odbywają się na komfortowym dla nas basenie.