Posted by

Wśród sportów, które wywierają niezwykle korzystny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka niezależnie od wieku prym wiedzie pływanie. Poza właściwościami zdrowotnymi, dostarcza ono także świetnej zabawy i pozwala się zrelaksować. Dlaczego warto zapisać dziecko na nasze zajęcia?

Harmonijny rozwój

Rozwijający się kościec dziecka potrzebuje solidnego oparcia w mięśniach. Trudno znaleźć sport bezpieczniejszy dla bobasa, a jednocześnie lepiej rozwijający wszystkie partie mięśni oraz koordynację ruchową. Pływanie pozwala uniknąć w przyszłości wad postawy i układu krążenia, jest polecane przez ortopedów także jako forma ćwiczeń korekcyjnych. Wspaniale nadaje się zarówno dla tych dzieci, które są całkiem zdrowe jak i dla tych, u których występują wady. Nauka pływania dla bobasów pozwala zabezpieczyć prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, dba o zdrowy kręgosłup, skoordynowane ruchy, bardzo istotny nawyk spokojnego, prawidłowego oddechu.

Kontakt z ludźmi i stymulacja

Dzięki zajęciom ruchowym wdrażanym od najmłodszych lat dziecko, nawet to najmłodsze, świetnie uczy się funkcjonować w sytuacji nabywania nowych umiejętności. Ponadto, zajęcia w wodzie pozytywnie wpływają na umiejętność zwalczania stresu, relaksują i zachęcają do zabawy. Nauka pływania dla bobasów to także kontakt z innymi ludźmi, dziećmi, możliwość spożytkowania energii małego człowieka w korzystnej, bezpiecznej sytuacji, u boku rodziców. Dziecko które nauczy się już na początku swojej drogi korzystać z aktywności fizycznej i czerpać z niej radość, będzie chętnie uprawiało różne jej formy także w starszym wieku.

Zajęcia z nauki pływania dla bobasów odbywają się w naszej szkole pływania w soboty, niedziele i poniedziałki, dzięki czemu rodzice mogą spokojnie uczestniczyć w nich z dziećmi.

Zapraszamy do kontaktu w celu zapisania się na zajęcia w semestrze letnim.