Posted by

Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zdrowie i doskonałą kondycję. Każdy świadomy rodzic powinien od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku miłość do sportu. Jednym z najbardziej atrakcyjnych dla dzieci miejscem okazuje się być basen, zatem pływanie stanowi doskonała kombinację aktywności, rekreacji i wspaniałej zabawy.

 

Pływanie – najzdrowszy sport dla dziecka

Pływanie to bardzo bezpieczny i nieinwazyjny sport. W doskonały sposób wspomaga rozwój dziecka, rozwija wszystkie mięśnie, dba o prawidłową koordynację ruchów. Harmonijnie rozwija całe ciało. Pobudza krążenie krwi i wzmacnia serce; za dotlenieniem organizmu idą sprawniejsze procesy fizjologiczne i bystry umysł. Lepsza odporność to zasługa ruchu w wodzie. Dzięki atrakcyjnym i ciekawym zajęciom na basenie dziecko niepostrzeżenie aktywizuje całe ciało i wyrabia zdrowe nawyki. A te zaszczepione we wczesnych latach życia dziecka mają szansę pozostać z nim na całe lata. Zwłaszcza, że pływanie to jeden z nielicznych sportów, które można uprawiać przez całe życie. Ruch w wodzie nie obciąża stawów, poprawia wydolność organizmu oraz umożliwia utrzymanie pełnej sprawności ruchowej.

 

Pływanie dla prawidłowej postawy

Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to czas, gdy diagnozowane są wady postawy dziecka. Najczęstsze z nich to:

– skolioza, czyli skrzywienie boczne kręgosłupa

– lordoza, czyli wygięcie kręgosłupa do przodu w odcinku lędźwiowym

– kifoza, nadmierne wygięcie kręgosłupa w tył na odcinku piersiowym.

Pływanie stanowi doskonałą rehabilitację, a także skuteczny sposób na zapobieganie takim niekorzystnym zmianom. Pływanie dla dzieci w wieku 4-6 lat to zatem opcja bez wad.

Nie bez znaczenia jest miejsce, do którego dziecko uczęszcza na zajęcia pływackie. W Trójmieście na szczególną uwagę zasługuje nasze Centrum Sportowe u Jezuitów, tylko w naszym basenie można liczyć na najczystszą wodę dla Ciebie i Twojego dziecka. Profesjonalna kadra ratownicza oraz dostępne jedynie w nielicznych pływalniach wyposażenie – defibrylator to gwarancja profesjonalizmu, bezpieczeństwa i beztroskiej zabawy dla każdego malucha.