Posted by

Nauka pływania – jaka forma będzie najlepsza dla dziecka?

Umiejętność pływania to bardzo przydatna w  życiu zaleta. Umożliwia zdrową rekreację, pomaga dbać o doskonałą kondycję i postawę ciała, otwiera nowe możliwości spędzania wolnego czasu czy eksplorowania świata. Naukę pływania warto zacząć jak najwcześniej – dzieci to bardzo pojętni uczniowie, tym bardziej niemowlęta, które z natury czują się w wodzie doskonale, wykorzystując umiejętności nabyte w życiu płodowym.

W przypadku dzieci najlepszy wiek na naukę pływania to około 4 – 6 lat. Wtedy to dziecko jest już na tyle duże, by świadomie wykonywać większość poleceń instruktora. Nie oznacza to jednak, że wcześniej maluch nie ma nic do zrobienia na basenie. Niektóre dzieci już w młodszym wieku przyswajają sobie umiejętność pływania, a te, dla których jest za wcześnie, oswoją się z wodą z formie zabawy. Pretekstów, aby zorganizować dziecku zajęcia na basenie, nie brakuje. A jeśli chodzi o naukę pływania, taka forma jest najlepsza – zajęcia indywidualne i grupowe

 

Nauka pływania grupowa czy indywidualna?

Zarówno jedna, jak i druga forma nauki może okazać się trafiona. Podczas sesji indywidualnych dziecko może lepiej skoncentrować się na poleceniach wydawanych przez instruktora, ponadto tempo nauki dostosowane jest do indywidualnych predyspozycji dziecka. W ogólnej opinii ta forma nauki pływania jest skuteczniejsza. A nauka pływania grupowa?

Wielu dzieciom nie odpowiada nauka sam na sam z instruktorem, natomiast towarzystwo innych dzieci owszem. Nauka pływania wpisana w konwencję wspólnej zabawy to strzał w dziesiątkę! Dzięki wzajemnej motywacji oraz zdrowej rywalizacji zajęcia z pewnością zyskają na atrakcyjności, a nauka pływania stanie się frajdą, a nie koniecznością.

Warto obserwować dziecko i zaproponować taką formę nauki pływania, która będzie zarówno skuteczna, jak i przyjemna. Jeśli dziecko już od wczesnych lat zapała miłością do wody, w dorosłym życiu spędzi niezapomniane chwile na basenie czy w morzu. Dbałość o odpowiednią atmosferę oraz profesjonalne podejście do nauki pływania to klucz do sukcesu – to wszystko znajdziesz w Centrum Sportowym u Jezuitów i Szkole Pływania Frajda. Zapraszamy!