Posted by

Nauka pływania dla dorosłych

Na naukę nigdy nie jest za późno !

Tak głosi stare powiedzenie i trudno się z nim nie zgodzić. Człowiek uczy się całe życie i wciąż zdobywa nowe umiejętności. Wielu osobom wydaje się, że nauka pływania jest efektywna tylko w przypadku maluchów i mniejszych dzieci. Nic bardziej mylnego!

Jeśli interesuje Cię nauka pływania dla dorosłych w Gdyni, to Szkoła Pływania FRAJDA jest miejscem, gdzie możesz posiąść tę cenną umiejętność. Szkoła Pływania Frajda oferuje opiekę wykwalifikowanych instruktorów, którzy niezależnie od wieku, wprowadzą kursanta w cudowny świat pływania.

Dlaczego warto pływać?

Pływać warto w każdym wieku, a to ze względu na korzyści, jakie się z tym wiążą:

-pływanie wzmacnia układ oddechowy, zmniejsza ryzyko występowania zawału serca, udaru czy cukrzycy.

-poprawia elastyczność i ruchomość stawów

-rozciąga i relaksuje mięśnie, przyspiesza regenerację po dużym wysiłku fizycznym

-pływanie sprzyja wydzielaniu endorfin, czyli hormonów szczęścia, a co za tym idzie – relaksuje, koi i uspokaja

 

Pływać każdy może

Wielu osobom wydaje się, że w dorosłym wieku niemożliwe jest opanowanie umiejętności pływania. A jednak! Wystarczy wprawny instruktor i indywidualne podejście do każdego ucznia. Nie warto dobrowolnie rezygnować z przyjemności i swobody, jaką daje pływanie.

 

Nauka pływania w naszej szkole, to gwarancja profesjonalnego podejścia, dobrze wyszkolonej kadry instruktorskiej oraz możliwość korzystania z bogatego wyposażenia.

Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdej osoby, chcącej nauczyć się pływać. Chętnie pomożemy przełamać niechęć do wody oraz urazy z przeszłości.

Nie warto rezygnować z korzyści, jakie niesie ze sobą pływanie. Tym bardziej, że jako forma aktywności fizycznej polecane jest każdemu – kobietom w ciąży, osobom starszym, otyłym. Stanowi także świetną formę rehabilitacji i sposób na powrót do pełnej sprawności po wypadkach i urazach.

Warto zapisać się na zajęcia i przekonać się na własnej skórze, że panuje na nich miła i swobodna atmosfera. Nawet osoby mające kontakt z wodą po raz pierwszy w życiu, niezależnie od wieku, poczują się pewnie i bezpiecznie.  Zajęcia z nauki pływania przybliżą nie tylko poszczególne style pływackie, ale nauczą zasad przebywania w wodzie, pierwszej pomocy oraz reguł bezpieczeństwa.

Pływanie to jeden z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych sportów. Niesie ze sobą praktycznie same korzyści i nie posiada żadnych wad.

Człowiek uczy się całe życie – dlaczego by więc nie nauczyć się pływać?