Posted by

Zbliżają się coraz cieplejsze dni, a zatem okazja, aby swój wolny czas spędzać nie tylko w domu, ale i na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna, zwłaszcza wykonywana w pięknych okolicznościach przyrody, ma nie tylko dobry wpływ na zdrowie, ale i na ogólne poczucie radości i zadowolenia z życia! Wiadomo przecież, że endorfiny, czyli hormony szczęścia, produkowane są podczas wysiłku fizycznego.

Do wyboru mamy całą gamę dyscyplin indywidualnych – jak jazda na rowerze, nordic walking, bieganie, a także i grupowych – jak gra w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę.

Z pewnością ciekawym wyborem jest jazda na rolkach, bowiem możemy jeździć zarówno po ścieżkach rowerowych jak i po chodnikach. Sport ten, możemy uprawiać naprawdę w wielu miejscach. Na rolki można wybrać się samemu, ale i w grupie, to świetna forma wspólnej aktywności dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych! To nie tylko sport, ale i zabawa, sposób na przyjemne spędzenie weekendu. Dodatkowo, młodsze dzieci nie potrzebują żadnych specjalnych uprawnień, takich jak na przykład karta rowerowa. Oczywiście wskazany jest nadzór osoby dorosłej, przynajmniej na początku.

Nauka jazdy na rolkach nie jest trudna, jednak z pewnością, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z tego typu sportem, warto wziąć profesjonalne lekcje. Osoby, które opanowały wcześniej jazdę na łyżwach z pewnością będą miały łatwiejsze zadanie przy zabawie z rolkami. Występują jednak pewne różnice, pomiędzy jazdą na łyżwach – a rolkach, dlatego lekcje skierowane są tak naprawdę dla każdego nowicjusza. Niezależnie od poziomu zaawansowania, na którym się znajdujemy, warto doskonalić naszą jazdę. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko zbędnych siniaków, zadrapań, a nawet kontuzji, tym samym powiększając frajdę, którą będziemy mieli z pokonywanych dystansów.

Zajęcia organizowane są dla wszystkich grup wiekowych i poziomów zaawansowania. Organizujemy również specjalne lekcje w grupach rodzinnych. To wspaniała alternatywa, by dzieci mogły spędzić czas z rodzicami, jednocześnie ucząc się czegoś nowego. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej o wymiarach 15,7m x 26,7 m. Miejsce znajdzie się dla każdego miłośnika sportu.

Aby zacząć nową przygodę potrzeba nam nieco sprzętu – oczywiście, przede wszystkim – rolki, ale nie można zapominać o niezbędnych środkach ochrony, takich jak kask, czy ochraniacze na łokcie, na kolana, a nawet na same rolki. Dla początkujących amatorów jazdy, którzy jeszcze nie są do końca przekonani do tejże dyscypliny i nie chcą inwestować w nowy ekwipunek – jest alternatywa w postaci wypożyczalni sprzętu, w której za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie się zaopatrzyć.

Gorąco zachęcamy wszystkie osoby i rodziny chcące aktywnie spędzić czas do zapoznania się z naszą ofertą nauki jazdy na rolkach, które odbywają się w sali sportowej w Gdyni przy ulicy Tatrzańskiej 35.

Zapraszamy także do przeczytania naszego poprzedniego artykułu na temat nauki pływania w grupach.