Nauka pływania w grupach
Posted by

Wielu rodziców zastanawia się, czy warto zapisać swoje dziecko do szkoły pływania. Odpowiedź jest jednoznaczna. W dzisiejszych czasach już nawet maluchy narażone są na siedzący tryb życia. Coraz częściej po powrocie ze szkoły spędzają one czas przed ekranem telewizora lub komputera. Właśnie dlatego warto zachęcać swoje dziecko do podjęcia, jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Pływanie to nie tylko sposób na poprawę kondycji, ale również świetna rozrywka. Jest to przyjemność, która może przerodzić się w prawdziwą pasję. Należy jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej metody nauczania oraz instruktorów to bardzo ważna kwestia. Jeśli decyzja będzie nieprawidłowa, to maluch może zniechęcić się już na wstępie. Osoby współpracujące z dziećmi muszą być cierpliwe, doświadczone oraz pełne energii. Wyłącznie tacy instruktorzy pracują w szkole pływania Frajda.

Zalety pływania

Pływanie pozytywnie oddziałuje nie tylko na rozwój fizyczny, ale również psychiczny dziecka. Przede wszystkim maluch uczy się tego, jak reaguje jego ciało w nowym środowisku. Musi podjąć on pewien wysiłek, nabrać umiejętności koordynowania ruchów, czy też logicznego myślenia. Podczas nauki wykorzystywane jest więc nie tylko ciało, ale również umysł. Sprawia to, że nawet najbardziej aktywne dziecko może się wyciszyć oraz skoncentrować. Skupienie, które niezbędne jest podczas pływania może przenieść się na inne aspekty życia.

Ponadto pływanie w młodym wieku może pozytywnie wpłynąć na rozwój mięśni, czy też kręgosłupa, a nawet zniwelować wady postawy. Dodatkowym plusem jest to, że zwiększa się wydolność oraz wytrzymałość organizmu. Przekłada się to na wzrost odporności, czy też łatwiejsze utrzymanie odpowiedniej wagi. Trzeba wspomnieć, że coraz więcej maluchów ma problem z nadwagą. Wynika to z wielu czynników, a pływanie jest bardzo dobrym sposobem na wyeliminowanie zbędnych kilogramów. Każdy odpowiedzialny rodzic powinien wiedzieć, że dzieci otyłe nie zawsze mogą wykonywać ćwiczenia, które uprawiane są przez ich rówieśników. Często ich stawy są już mocno obciążone. W takiej sytuacji również warto zapisać dziecko na basen.

Pływanie grupowe

Nauka pływania w grupach jest dobrym sposobem na to, aby zintegrować dziecko z otoczeniem. Uczy się ono kontaktu i współpracy z rówieśnikami. Pływanie z innymi to również świetna rozrywka. Nie ma tutaj miejsca na nudę, czy też monotonnie, dzięki czemu każde zajęcia są jedyne w swoim rodzaju. Warto również dodać, że dziecko uczy się oswajać swoją nieśmiałość.

Pływanie grupowe to również znakomita opcja, aby nauczyć malucha zdrowej rywalizacji. Dzieci obserwujące siebie nawzajem mogą mieć większą  motywację do tego, aby nabywać nowe umiejętności. Oczywiście instruktorzy informują dzieci, że każdy może mieć inne możliwości, jedni uczą się szybciej, drudzy wolniej. Istotnym jest, aby maluch rozumiał, że nie chodzi na zajęcia z przymusu, a dla siebie – ważne, by poczuł prawdziwą frajdę. Na zajęciach grupowych nikt z dzieci nie jest faworyzowany, każdemu dziecku poświęcona jest jednakowa ilość uwagi, dzięki czemu atmosfera jest przyjazna i komfortowa. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nauki pływania w grupach.

Zachęcamy Państwa także do przeczytania naszego poprzedniego artykułu.