Posted by

Rodzice coraz częściej dbają o to, by ich pociechy już od najmłodszych lat uprawiały regularnie sport. Dzięki temu lepiej się one rozwijają fizycznie i psychiczne. Świetnym rozwiązaniem na początek jest basen. Już kilkumiesięczne bobasy mogą spokojnie korzystać z regularnych kąpieli wodnych, co wpłynie pozytywnie na ich kondycję oraz zdrowie. Kiedy zapisać swojego dziecko na naukę pływania? Jaką szkołę wybrać? Z jakich zajęć warto skorzystać? Oto nasze wskazówki.

Systematyczna nauka pływania sprawia, że dzieci od najmłodszych lat uczą się dyscypliny. Podczas zajęć grupowych jest czas i na naukę, i na interakcję z innymi maluchami, dzięki czemu rozwój psychiczny i fizyczny dziecka przebiega prawidłowo. Dzieci spędzają czas w ciepłej wodzie, bawią się, poprawiają swoją kondycję, ćwiczą mięśnie i zmysł równowagi, a dodatkowo spędzają chwile z rodzicami.

Nauka pływania dla dzieci w Trójmieście – basen dla każdego

Szkoła Pływania Frajda zapewnia zajęcia dla dzieci w każdym wieku, już od trzeciego miesiąca życia. Wspólnie z opiekunem od pierwszych chwil maluchy uczą się oswajać z wodą. To przyspiesza rozwój psychoruchowy, wpływa na rozbudowywanie układu mięśniowego oraz poprawia ich koordynację wzrokowo-ruchową. Dziecko, które od najmłodszych lat zostaje zapisane na naukę pływania i uczy się podstawowych zachowań w wodzie, w przyszłości czuje się w niej pewniej i szybciej przyswaja podstawowe style pływackie. Dodatkowo, chodzenie na basen stanowi doskonałą rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, którzy chętnie odrywają się od codziennego stresu i natłoku obowiązków.

Nauka pływania to sport, który można uprawiać w każdym wieku. Za pomocą różnorodnych gadżetów dostępnych na pływalni w Gdyni, takich jak deski czy makaroniki, dziecko oswaja się z wodą już od najmłodszych lat. Nauka pływania dla dzieci wraz z doświadczonym i wykwalifikowanym instruktorem jest dużo bezpieczniejsza i stabilniejsza. Profesjonaliści pracujący na basenie nie tylko mają fachowe podejście do małych dzieci, ale sprawiają, że nauka pływania odbywa się poprzez radosną zabawę, która jest niezwykle kreatywna, a każde zajęcia dostosowane są do wieku dzieci.

Zajęcia indywidualne i grupowe

W Szkole Pływania Frajda dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach indywidualnych, jak i grupowych. Każda z powyższych form to czas, w których maluch ma okazję uczyć się nowych umiejętności oraz rozwijać naukę pływania. Wszystko zależy od upodobań rodziców i dzieci.

Jak widać, na uczęszczanie na basen nigdy nie jest za wcześnie – niezależnie od wieku i kondycji dziecka warto rozważyć tę formę spędzania czasu. Naukę pływania dla dzieci w Trójmieście można rozpocząć w Szkole Pływania Frajda w Gdyni, gdzie wykwalifikowana kadra z pasją zajmie się każdym maluchem, tym młodszym i tym starszym!

Zachęcamy do zapoznania się z innym naszym artykułem: Zajęcia dla niemowląt w Gdyni.