Posted by

Każdy kochający swoje dziecko rodzic zrobi wszystko, aby już od najmłodszych lat było ono szczęśliwe i prawidłowo się rozwijało. Warto zadbać o to, aby od małego nasza pociecha brała udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych.

Na szczęście Gdynia to miasto, w którym nie brakuje ciekawie prowadzonych, niezwykle rozwijających, dostosowanych do wieku zajęć językowych, muzycznych, plastycznych oraz sportowych dla maluchów, które naukę mogą rozpocząć już w okresie niemowlęcym.

Muzyka od najmłodszych lat

Umuzykalnianie dziecka już od przysłowiowej kołyski ma ogromny wpływ na jego rozwój emocjonalny, społeczny oraz intelektualny. Dzieci, które już w najmłodszym wieku zostaną oswojone z muzyką znacznie rzadziej się kłócą, łatwiej dochodzą do kompromisów i są bardziej zgodne. Co więcej, regularna gra na instrumencie wzmaga motywację do nauki i sprzyja osiąganiu lepszych wyników w przyszłości.

Oferowane w Gdyni zajęcia logorytmiczne łączą w sobie elementy muzyki i zabawy, która wspomaga także rozwój mowy. Zajęcia zorganizowane są w ciekawy sposób, dzięki czemu są doskonałą inspiracją dla każdego rodzica, który – poprzez udział w lekcjach ze swoją pociechą – dowiaduje się, w jaki sposób aktywnie wpływać na rozwój komunikacji językowej swojego dziecka. W zajęciach mogą brać udział najmłodsze maluchy do ukończenia trzeciego roku życia. W trakcie nauki bobasy poznają różne instrumenty i wspólnie z rodzicami uczą się melodii i piosenek. W zajęciach o charakterze muzyczno-ruchowym wykorzystywana jest muzyka ludowa, klasyczna oraz etniczna.

W Gdyni nie brakuje zajęć z twórczej zabawy, np. sensoplastyki, podczas której dzieci wytwarzają różnorakie masy z mąki, oleju, wody oraz barwników spożywczych. W ich trakcie maluchy, poprzez eksperymentowanie z różnymi składnikami, mogą podejmować samodzielne decyzje, bazując na swoich doświadczeniach zdobytych w czasie zabawy.

W interesujący dla maluszków sposób prowadzone są także zajęcia z nauki języka angielskiego. Już od chwili narodzin można dostrzec, że każde dziecko jest bardzo ciekawe świata, ludzi oraz nowych doświadczeń. Specjaliści zalecają, aby systematyczną naukę języka obcego rozpocząć w pierwszych trzech latach życia. Jego wczesne przyswajanie bardzo korzystnie wpływa nie tylko na rozwój dziecka – jest równie bardzo przyjemną formą zabawy.

Organizowane w Gdyni zajęcia dla niemowląt są świetną okazją do nawiązania przez dzieci pierwszych kontaktów towarzyskich. Dzięki ciekawej zabawie każdy maluch ma okazję przyswoić wiele angielskich zwrotów i słówek, a pożądane rezultaty są uzyskiwane dzięki wspólnemu oglądaniu ilustracji czy radosnemu śpiewaniu.

Nauka pływania dla niemowląt w Gdyni – Szkoła Pływania Frajda

Pływanie jest nie tylko wspaniałą zabawą, lecz także jednym z najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej dla najmłodszych dzieci. Zdrowotne zalety pływania niemowląt są udokumentowane już od wielu lat.

Wykonywanie przez malucha poszczególnych ruchów w wodzie umożliwia mu poznawanie własnego ciała oraz możliwości. Co więcej, środowisko wodne daje każdemu dziecku większą swobodę ruchów, dzięki czemu poznaje ono otoczenie oraz staje się bardziej samodzielne. Podczas zajęć z pływania maleńkie dzieci nie tylko oswajają się z wodą, lecz także uczą się prawidłowej pracy kończyn oraz ułożenia ciała na wodzie.

Na zajęcia z pływania dla dzieci w Szkole Pływania Frajda rodzic może się wybrać ze swoim maluszkiem już po ukończeniu przez niego 3 miesiąca życia, gdy dzidziuś nabierze odpowiedniej wagi oraz posiada aktywny system immunologiczny. Dzięki zajęciom z pływania dzieci zaczynają szybciej chodzić, są zdrowsze i sprawniejsze. Regularne ćwiczenia w wodzie korzystnie wpływają na przyspieszenie rozwoju psychoruchowego, rozbudowują układ mięśniowy oraz poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową każdego dziecka.

Zajęcia dla niemowląt w Szkole Pływania Frajda w Gdyni są w pełni bezpieczne – jesteśmy jedynym obiektem, który spełnia wszelkie wymogi dotyczące jakości wody dla dzieci do lat 3. Temperatura wody w basenie przez cały tydzień, 24 godziny na dobę wynosi 32 st. C, a woda jest najlepszej jakości i z pewnością nie zaszkodzi maluszkowi. Szkoła pływania Frajda w Gdyni zapewnia wykwalifikowaną kadrę instruktorską, jak również mnóstwo sprzętów do prowadzenia zajęć. Zajęcia dla najmłodszych dzieci prowadzone są w Szkole już od 14 lat.

Szkoła Pływania Frajda posiada w swojej ofercie szereg zajęć z nauki pływania dla dzieci w młodszym i starszym wieku, zajęcia dla niemowląt są jednym z nich.